چگونه نگرش شما می‌تواند بر روی کارتان تاثیر بگذارد.
آیا شما روز خود را با نگرش مثبت آغاز می‌کنید یا با استرس و نگرانی؟
پیش از آن که روز خود را آغاز کنید، بهتر است به بررسی روحیات خود بپردازید.
نگرش شما، مثبت یا منفی، می‌تواند مستقیما بر روی توانایی‌های شما جهت به انجام رساندن وظایف و مسئولیت‌های شما تاثیر بگذارد.

نگرش مثبت باعث افزایش میزان بهره‌وری شما می‌شود.
ممکن است فکر کنید که نوع نگرش شما، در روند به انجام رساندن فعالیت‌های شما از اهمیت زیادی برخوردار نمی‌باشد. در حالی که نوع نگرش، می‌تواند به عنوان مهمترین عامل در تعیین موفقیت یا شکست شما تلقی شود.
یک نگرش مثبت می‌تواند بین به انجام رساندن یک کار و یا ترک کردن آن کار، تفاوت ایجاد کند. نگرش مثبت می‌تواند به شما انگیزه و الهام ببخشد. همچنین این خصوصیت به جذب دیگران، به منظور یاری رساندن به شما در مسیر سعی و تلاش شما منجر می‌شود.
یک نگرش منفی تنها انرژی شما را تضعیف می‌کند. افراد را از شما دور می‌کند، و دریافت حمایت و پشتیبانی از اطرافیان را برای شما مشکل می‌سازد.

داشتن نگرش مثبت در عمل ، تنها چیزی است که در به اتمام رساندن کار به شما یاری می‌رساند.

شکایت کردن از موقعیت فعلی برای شما نتیجه‌ای به همراه نخواهد داشت و شرایط را برای شما بهتر نمی‌کند.
داشتن یک نگرش مثبت یک انتخاب است. و شما می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید تا چه اندازه بهره‌وری داشته باشید.

افزایش بهره وری با نگرش مثبت

نگرش مثبت به دلایل زیر به افزایش بهره‌وری شما کمک می‌کند:

۱- انرژی بیشتری برای شما فراهم می‌کند.
آیا برای شما هم پیش آمده است که روز خود را پیش از آغاز شدن، خراب کنید؟ یک نگرش بد می‌تواند تمام روز شما را خراب کند. در حالی که یک نگرش مثبت می‌تواند انرژی مثبت را برای شما به همراه بیاورد. نگرش مثبت می‌تواند شما را بالا بکشد و به شما در طول روز کاری یاری برساند. این حرکت مثبت می‌تواند حتی در زمانی که شما از انجام دادن کاری لذت نمی‌برید، به شما انگیزه ببخشد.

۲- افراد را به منظور کمک رساندن به شما جذب می‌کند.
هیچکس نمی‌خواهد با یک فرد منفی‌نگر کار کند. شما این گونه افراد را می‌شناسید. مهم نیست که این افراد در چه موقعیتی قرار داشته باشند، اما حتما موردی پیدا می‌کنند که به شکایت از آن بپردازند. زمانی که شما فردی مثبت‌اندیش باشید، دیگران را جذب کرده و جلب‌توجه می‌کنید. آن‌ها به شما کمک می‌کنند و از شما حمایت می‌کنند، و حتی فراتر از آن‌چه که شما به آن نیاز دارید، پیش می‌روند.

۳- روزنه‌ی امید را پیدا می‌کنید.
حتی در شرایط بد نیز جنبه‌های مثبتی وجود دارد و شما می‌توانید در چنین شرایطی نیمه‌ی پر لیوان و یا روزنه‌ی امید را در نظر بگیرید. داشتن یک نگرش مثبت به شما اجازه می‌دهد تا فرصت‌هایی را بیابید که ممکن است در زمان رنج و مصیبت، آن‌ها را در نظر نگیرید. در واقع، در تمامی شرایط و موقعیت‌ها، می‌توانید جنبه های خوب و مثبت را نیز بیابید .

۴- باعث می‌شود تا از کارتان لذت ببرید.
شما حتما مجبور نیستید تا برای لذت از انجام یک کار حتما آن را دوست داشته باشید. “در زمان کار کردن سوت بزنید” در این صورت همه چیز آسان‌تر به نظر می‌رسد. در این زمان، انجام فعالیت‌های عادی و پیش پا افتاده برای شما به یک بازی تبدیل می‌شود. کارهای مشکل برای شما به یک چالش تبدیل شده و قبل از آن‌که متوجه شوید، در زمان انجام کار، در حال لذت بردن از آن هستید.

۵- منجر به افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود.
داشتن نگرش مثبت به شما اعتماد به نفس می‌بخشد. اعتماد به نفسی که باعث می‌شود از توانایی‌های خود اطمینان حاصل کنید، در صورت نیاز نه بگویید و به خود باور داشته باشید. زمانی که افکار منفی داشته باشید، سریع‌تر در برابر فشارها، درخواست‌ها و وقفه‌های ایجاد شده در اطراف خود تسلیم می‌شوید.

نگرش مثبت خود را به کار گیرید تا کارهای بیشتری انجام دهید.
تاثیر نگرش خود بر روی میزان بهره‌وری را دست کم نگیرید. نگرش شما می‌تواند به مدیریت زمان شما پرداخته و یا فعالیت‌های شما را به تعویق بیاندازد.

نگرش مثبت شما نه تنها می‌تواند نگرش کاری شما را تعیین کند، بلکه در تعیین نگرش افراد اطراف شما نیز تاثیرگذار است.
نگرش مثبت داشته باشید تا بتوانید حتی در سخت‌ترین شرایط، کارهای بیشتری را انجام دهید.

برگرفته از: timemanagementninja.com